Baskı ve Tişört

Kumaş üzerine baskı teknikleri her geçen gün gelişirken insanlar artık kendilerini daha rahat ifade edebilecekleri kıyafetler giymeyi tercih ediyor. Bu tercihin nedeni harcama alışkanlıklarından geliyor ancak tekstil sektörü de bu değişime kolayca ayak uyduruyor. Baskı tişört modelleri hem günlük kullanımda hem de kurumsal kullanımda öne çıkmaktadır. Hizmet sektöründe faaliyet gösterenler, şirket içerisinde etkinlik düzenleyenler, şirket içi ve şirketler arası spor müsabakaları yapanlar kurumsal olarak baskı tişört kullanmayı tercih edenler arasında yer alır. Bireysel kullanımda ise farklı olmak isteyenler, kendi tasarımlarını taşımayı tercih edenler ya da sevdikleri ile uyumlu giyinmeyi seçenler de baskı tişörtleri kullanılıyor.

Tişörtün tarihine baktığımız zaman onun insan hayatına girişini iç çamaşırı olarak yaptığını görmek mümkündür. İnsan hayatına çok ilginç ve akla gelmeyen bir şekilde giriş yapan tişört günümüzde modanın vazgeçilmez parçaları arasında yer almaktadır. İç çamaşırı olmaktan uzaklaşıp bir moda parçası haline gelen tişörtlerin yükselişi ise 1980’li yıllarda İngiltere’de gerçekleşti.

Üzerine slogan yazılan tişörtler oldukça popüler oldu. Bu popülerliğin nedeni elbette sadece tişörtün harika bir giyim parçası olması değildi. İnsanlar üzerinde slogan yazan tişörtler ile kendilerini ifade edebildikleri için bu akımı çok sevdiler. O günden beri baskılı, sloganlı ya da tasarımı ile mesaj veren tişört modelleri insanlar tarafından beğeni ile tercih ediliyor. Etkinlikler, spor müsabakaları ve şirket organizasyonları baskı tişörtlerin en çok kullanıldığı alanlar olarak öne çıkmaktadır. Bu alanlardaki baskı tişört kullanımı yaklaşık 40 yıldır yoğun olarak tercih edilmektedir. Festivallerde, yarışmalarda ve kermes gibi etkinliklerde kullanılan, bu organizasyonlarda katılımcılar için ayrı çalışanlar için ayrı olarak tasarlanan baskı tişörtler o günden beri etkili bir promosyon malzemesi olarak da kullanılmaktadır. Müzik grupları uzunca bir süre baskı tişörtleri promosyon olarak tercih ederken pek çok girişimci de insanların hayran oldukları müzisyenlerin, filmlerin ve çizgi kahramanların yer aldığı baskı tişörtler üreterek yeni bir pazar oluşturdu. Günümüzde hem kişisel hem de kurumsal kullanımda tercih edilen baskı tişört modelleri farklı kalite ve renk seçenekleri ile geniş bir yelpazede sunuluyor.

Tshirt Krallığı'na hoşgeldiniz. Nasıl yardımcı olabiliriz?