Hakkımızda

ŞENOL Heavy Metal Shop ( ŞENOL HMS )

1988 yılında Bursa’da müzik aletleri satışı ve org - gitar dersi vermek amacı ile, Bursa Kız Lisesi Müzik Öğretmeni Mehmet ŞENOL tarafından İnegöl Çarşısı zemin kattaki 5 nolu dükkanda " ŞENOL MÜZİK EVİ ”olarak hizmete açılmıştır. Mehmet Hoca’nın oğlu Onur Barış ŞENOL 'un , aynı yıl İstanbul teknik üniversitesi Mimarlık Fakültesi’ni kazanması ile birlikte " Şenol Müzikevi ”nin " Şenol Heavy Metal Shop”a dönüşüm süreci başlamıştır.

İstanbul ile Bursa arasında mekik dokumaya başlayan ve üniversite hayatı ile ticaret hayatını iç içe yaşamayı öğrenen Barış ŞENOL zaman içinde rock ve metal müziği kendisi için bir yaşam felsefesine dönüştürmüştür. Bununla birlikte, Avrupa’yı trenle karış karış gezdiği inter-rail gezileri, dağcılık ve trekking deneyimleri ile birlikte mimari eğitimden kazandığı bakış açılarını en basit yolu ile hayata uygulayarak, herkesin baktığı ama göremediği şeyleri kendince görünür hale getirmiş,ve farklı bakış açıları ile öğrendiklerini ve keşfettiklerini metal shop müşterileri ile paylaşmıştır.

İTÜ Mimarlık Fakültesi’ ni bitiren ve yine aynı üniversitede master programını tamamlayarak " Yüksek Mimar " ünvanını alan Barış Şenol, mesleğini ikinci plana atmış ve herkesin " Barış Abi" si olarak "Şenol HMS" de kendi yaşam felsefesine uygun bir şekilde, farklı şeyleri bir araya getirerek ve t-shirt baskı tasarımlarında uzmanlaşarak ticaret hayatına devam etmeyi uygun bulmuştur.

Metal Shop' un önündeki " Şenol " adı, klasik bir aile soyadını taşıyan " Şenol Müzikevi " zamanından günümüze gelmiş ve genç kuşakların dilinde " Şenol Heavy Metal Shop" veya kısaca " Şenol HMS " ya da " Metal Shop "olarak yer bulmuştur.

Aslında " tuhaf şeylerin bulunduğu yer ”anlamına gelen " TUHAFİYE " Şenol Hms' ye daha uygun bir mağaza ismi olurdu, ama bilirsiniz ki herşey nasıl başladı ise, toplumda nasıl yer etti ise öyle gider.

Mağaza olarak sloganımız : " En Geyiğinden Ren Geyiğine Underground Metalci Dükkanı " dır.

Her kesimden binbir türlü insanın kendine göre birşeyler bulabildiği mağazamız, sadece mağazamız , adında geçen " metal " müzik dinleyicilerine değil, farklı olan ve kendini farklı hisseden veya farklı hissetmek isteyen herkese ve her türlü müziği dinleyenlere hizmet vermektedir.

Tshirt ve diğer tekstil ürünleri için baskı ve tasarım konusunda kendince her türlü çözümü üreten Şenol HMS, farklı malzemelere baskı ürünlerinin yanı sıra aksesuarlar, hediyelik eşyalar ve şaka malzemelerinin toptan ve parekende satışını yapmaktadır.

Misyon / Vizyon

Şenol Heavy Metal Shop,

Tshirt ve diğer tekstil ürünleri için baskı ve tasarım konusunda kişiye özel ve toplu sipariş olarak dijital ve transfer baskı sistemleri ile çözüm noktası olma misyonunu yüklenmiş olup, baskı ürünlerinin yanı sıra aksesuarlar, hediyelik eşyalar ve şaka malzemelerinin toptan ve perakende satışını yapmaktadır. Özellikle tekstil baskı konusunda vizyon sahibi olma yolunda, müşterilerine çözüm noktası olma özelliğini pekiştirmek üzere her geçen gün ilerleyen ve gelişen dijital baskı teknolojilerindeki gelişmeleri takip etmektedir.